top of page

HİZMETLERİMİZ

MANUEL TERAPİ

 Manuel terapi herhangi bir cihaz ya da makineye kullanmaksızın sadece elle uygulanan bir tedavi   şeklidir. Manuel terapide uygulayıcılar, kas spazmı, kas gerginliği ve eklem disfonksiyonunun neden olduğu ağrıları azaltmak için bölgedeki eklemleri manipüle etmek ve kas dokusunda baskı yapmak için yalnızca ellerini kullanırlar.
Tedavilerimiz alanında Uzman Fizyoterapistler sayesinde sizlere uygulanmaktadır.

SAĞLIKLI YAŞAM

 Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı, hepimizin sahip olduğu bilgileri hayata geçirebilmek, yeni bilgiler ve bakış açılarını öğrenerek uygulama fırsatı veren bir entegrasyon sürecidir.
 Danışmanlık süreci ile kişinin kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenir.
Herkesin yaşam şekli ve metabolizması, parmak izi gibi kişiye özeldir. Bu sebeple standart tedavi programları ile sağlıklı yaşam tarzını oluşturabilmek ve ömür boyu sürdürebilmek oldukça zordur.

PELVİK TABAN REHABİLİTASYONU

Sizlerde idrar kaçırma, dışkı kaçırma, kronik pelvik ağrı, cinsel fonksiyon bozukluğu, zor doğum, mesane sarkması, bağırsak sarkması vb rahatsızlıklar yaşıyor olabilirsiniz.

Çekinmeyin tedavileri mümkündür.

LENF ÖDEM 

 Lenf damarlarının çalışmasına yardım etmek için ellerimiz ile uyguladığımız tekniklerle damarın ritmine uygun bir dış pompa oluşturarak lenfajiyo motoriteyi (lenf damar kaslarının hareketini) arttırırız. Her iki koltuk altı lenf düğümleri ve karın altı-kasık lenf düğümleri arasındaki bağlantıları uyararak ödemin vücuttan atılması sağlanılmaktadır. 

Daha sonra yapılan kompresyon bandajı ilede kalıcı bir tedavi sunulmaktadır.

ONLİNE EGZERSİZ PROGRAMI

 Gelişen teknolojiler ve hareketsiz yaşamın bizlere seçenek olarak sunduğu ev hayatı ve evde çalışma süreci bizlerde kas iskelet hastalıklarında artışa sebep oldu.   Bizler bu süreçte sizleri hastalıklardan korumak ve iyileştirmek amacıyla kişiye özel egzersiz programlarını online olarak hizmetinize sunuyoruz.
 Evinizde sağlıklı günler dileriz.

KLİNİK EGZERSİZ

 Çeşitli topluluklar ve hasta gruplarına egzersiz programı düzenlemek, uzun süreli egzersiz programına almak ve egzersiz konusunda eğitim vermekten oluşmaktadır. Topluluklar yaşlılar, çocuklar ya da hamilelerden oluşabilir. Hasta grupları hipertansiyon, koroner kalp hastalığı, diyabet, obezite, skolyoz ya da dislipidemi hastalığı olanlardan oluşabilir.

AMELİYAT ÖNCESİ,

SONRASI EGZERSİZ

 Ameliyat sonrasında eklemde sertlik oluşması görülmektedir. Hastalar eklemini istedikleri gibi açıp kapatamaz. Bu durumda eklemi bizim eski ve sağlıklı durumuna geri getirmek için uyguladığımız tedavi uygulamalarıdır. Bu tedavi programı en az ameliyatın kendisi kadar önemlidir. İhmal edilirse ameliyatta başarı oranı düşer. 

REFORMER PİLATES

 Pilates tüm vücudu kapsayan egzersizleri bir araya getirip geliştirerek, zihin ve vücudu bir noktada toplayan nefes, düzgün form, etkin hareket kalıplarına dikkat edip dengeyi, koordinasyonu arttıran, stresi azaltan, oldukça güvenli, zorlayıcı olmayan ve günlük aktiviteyi arttıran spor yapmak isteyen herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak bir egzersiz sistemidir.

bottom of page